Fred VanVleet bije rekordy Raptors

Mistrzowie z 2019 roku Toronto Raptors pokonali na wyjeździe Orlando Magic 123:108 we wtorkowym meczu ligi NBA.

Aż 54 punkty dla kanadyjskiej drużyny zdobył 26-letni Fred VanVleet. To historyczny wynik wśród graczy, którzy nie zostali wybrani w drafcie NBA. Amerykański rozgrywający w meczu z Orlando trafił 17 na 23 rzutów z gry, w tym aż 11 na 14 za trzy punkty.

Gracz drużyny z Toronto dołożył po trzy zbiórki, przechwyty i bloki, ale też dwie asysty. W pierwszych dwóch kwartach miał na koncie 28 punktów, a w trzeciej i czwartej kwarcie podwoił swój wynik. VanVleet pobił rekord punktowy ekipy Raptorsów. Dotychczas należał on do DeMara DeRozana, który w 2018 r. zdobył 52 punkty.

Tego wszystkiego dokonał gracz, który w 2016 r. nie znalazł się wśród 60 graczy wybranych drafcie NBA. Żadna z drużyn nie sięgnęła wówczas po absolwenta Wichita State, rozgrywający do ligi musiał przebijać się do ligi poprzez występy w Raptors 905, czyli drużynie G League będącej zapleczem Raptors.

W zespole Magic wyróżnili się – Nikola Vucevic 21 pkt i 18 zbiórek oraz bardzo dobrze grający na początku tej rywalizacji Evan Fournier 21 pkt.