Lazio wygranym kolejki.

Sebastian Walukiewicz ponownie znalazł się w podstawowym składzie Cagliari Calcio. Nie udało mu się powstrzymać Ciro Immobile, nie uniknął kilku pomyłek. Lazio zwyciężyło z zespołem Polaka 1:0 i jest największym wygranym 21. kolejki Serie A.

Lazio nie grało stabilnie w Serie A, kiedy musiało w środku każdego tygodnia mobilizować się na mecz w Lidze Mistrzów. Biancocelesti zaprezentowali się korzystnie po latach nieobecności w elitarnych rozgrywkach i przygotowują się do dwumeczu o awans do ćwierćfinału z Bayernem Monachium. Zimą nadszedł czas na nadrabianie punktowych zaległości we Włoszech, a seria sześciu wygranych jest najdłuższa w Serie A.

Trener Eusebio Di Francesco postanowił zbudować zasieki obronne przed Lazio. W defensywie Cagliari Calcio wystąpili Diego Godin oraz powracający do jedenastki po trzech meczach nieobecności Sebastian Walukiewicz. Polak zastąpił Lucę Ceppitellego. Na dodatek w formacji został ustawiony Daniele Rugani. Włoch, wypożyczony z Juventusu, jest nominalnym stoperem, a na Stadio Olimpico miał dodatkowo zabezpieczyć skrzydło.

Lazio nie zdołało w pierwszej połowie strzelić gola, więc zdenerwowanie w Rzymie rosło. Alessio Cragno poradził sobie z niebezpiecznymi strzałami Luisa Alberto oraz Ciro Immobile. W pierwszej sytuacji Hiszpan starał się wykorzystać dośrodkowanie posłane za plecy Walukiewicza, a piłkę do Immobile dogrywał Joaquin Correa po wyprzedzeniu Polaka. Na szczęście dla Walukiewicza te pomyłki były bez konsekwencji.

Cagliari broniło się całym zespołem, ale miało swoją szansę na gola po przerwie. Razvan Marin spudłował w sytuacji sam na sam z Pepe Reiną. Po przeciwnej stronie boiska szalał wściekły Ciro Immobile. Strzał posiadacza Złotego Buta w 57. minucie powstrzymał jeszcze Alessio Cragno, ale w 61. minucie Ciro trafił na 1:0 dla Lazio. W obu sytuacjach ograł Walukiewicza. To uderzenie, po dograniu Sergeja Milinkovicia-Savicia, okazało się rozstrzygające.