Porażka Polaków z Wolfsburgiem​

Rafał Gikiewicz i Robert Gumny w składzie Augsburga przegrali 0-2 z VfL Wolfsburg, dla którego kilka minut zagrał Bartosz Białek.

W wyjściowym składzie Augsburga pojawiło się dwóch Polaków – Rafał Gikiewicz w bramce oraz Robert Gumny na prawej obronie. To nie było jednak najlepsze spotkanie dla naszych kadrowiczów.

Wolfsburg był o klasę lepszym zespołem, co przypieczętował bramkami Wouta Weghorsta – Polski bramkarz pierwszy raz musiał wyciągać piłkę z siatki w 38 minucie, kiedy napasstnik „Wilków” znakomicie podciął piłkę nad Gikiewicz, strzelając już 14. ligową bramkę w tym sezonie. Drugi raz polak musiał wyciągać piłkę z siatki w 59 minucie za sprawą Bote Baku.   .

„Wilki” mogły zresztą wygrać zdecydowanie wyżej. Po przerwie VAR zabrał Wolfsburgowi aż dwie bramki. W samej końcówce spotkania na boisku pojawił się też Bartosz Białek, zmieniając Weghorsta. Wolfsburg dzięki wygranej awansował na trzecie miejsce w tabeli.