Robert Lewandowski nie strzelił karnego

Robert Lewandowski nie wykorzystał rzutu karnego w meczu z Herthą Berlin. Tym samym napastnik reprezentacji Polski przerwał serię 17 wykorzystanych „jedenastek” z rzędu.

Robert Lewandowski nie strzelił karnego. W 11. minucie meczu Bayernu z Herthą Jarstein był ewidentnie spóźniony i podciął Sane w polu karnym, a sędzia natychmiast wskazał na „jedenastkę”. Do piłki naturalnie podszedł Lewandowski. Jednak strzał Polaka w lewy róg bramki obronił Jarstein, który wyczuł intencje napastnika.

Jednocześnie Lewandowski przerwał serię 17 strzelonych karnych z rzędu. Po raz ostatni 32-latek zmarnował „jedenastkę” w styczniu 2019 roku w meczu z VfB Stuttgart.

Ostatecznie Bayern pokonał Herthę 1:0 po golu Kingsleya Comana, który w 21 minucie zszedł z lewego skrzydła do środka i tuż zza pola karnego uderzył na bramkę. Obrońca Herthy próbował zablokować piłkę, ale w efekcie doszło do rykoszetu, który zmylił Rune Jarsteina i sprawił, że Bayern zdobył bramkę na 1:0.